05.03.2020 Страхування професійної діяльності — якого захисту чекають лікарі?
В Україні страхування професійної відповідальності медичних і фармацевтичних працівників за шкоду заподіяну життю та здоров’ю пацієнтів при здійсненні медичної практики відбувається на добровільних засадах. Цей фактор зумовлює низький рівень затребуваності цього виду страхування. Питання вирішення на законодавчому рівні страхування професійної відповідальності медичних працівників у формі обов’язкового періодично обговорюється у суспільстві і актуальність його зростає з кожним роком. Саме цю проблему висвітлює генеральний директор СК «Гарант-Фармамед» професор А.В. Степаненко на сторінках популярного всеукраїнського медичного видання «Ваше здоров’я».
26.05.2020 АЛЛА СТЕПАНЕНКО: «Якщо медичний стандарт не можна виконати через брак ресурсів, у ньому немає сенсу»
Нове керівництво МОЗ України заявило про намір розробити сучасні медичні стандарти, без яких неможливо забезпечити якість медичної допомоги. Це викликало жваву дискусію між тими, хто вважає найкращим варіантом запровадити в Україні так звані міжнародні протоколи і тими, хто не вірить у можливість реалізації високих стандартів в умовах безгрошів’я вітчизняної галузі.
11.08.2017 Контроль якості медичної допомоги в Україні — голий король?
В усьому світі дбають про те, аби постійно тримати «високу планку» медицини і невпинно її підвищувати. Тому контроль якості поступово трансформувався в управління нею та систему безперервного її підвищення за допомогою дієвих важелів. В Україні таких не створено, радянські методи «гасіння пожеж» і «побиття винних» ще животіють, але вже не працюють, «погану якість» перетворили на тавро вітчизняної медицини й маскування справжніх причин стану справ у ній. Кому вигідно блокувати дієву систему контролю якості? І чи побачимо світло в кінці тунелю?